Kam pre optické káble?

Optické káble fungujú na inom princípe než bežná kabeláž. Nezaisťujú prenos dát za pomoci elektrických impulzov, ale na princípe svetelných lúčov. Tie sa šíria optickými vláknami. Ich šírka je len niekoľko málo mikrometrov. Svetlo sa stalo dokonalým médiom pre prenos informácií, a to aj veľkých objemov dát.

Čo dokážu optické káble v dnešnej dobe?

Optické káble dokázali zásadne zrýchliť prenos dát. Zrýchlili internet, vedia zaistiť tok informácií rýchlosťou až niekoľkých desiatok gigabitov za sekundu, niekedy dokonca aj terabitové rýchlosti. Ďalšou výhodou je prenos dát bez strát. U optických káblov je strata dát buď úplne minimálna, alebo dokonca nulová. Ak k nejakej strate dôjde, je iba dôsledkom poškodenia kabeláže, nie samotnej technológie.

Optické káble bývajú vedené v zemi, čo ich opäť zvýhodňuje napríklad v porovnaní s iným spôsobom šírenia dát. V zemi nie je kábel citlivý na rôzne poškodenie napríklad vplyvom počasia či pri búrke.

Optické káble bez problémov dokážu prenášať informácie na obrovské vzdialenosti. So vzdialenosťou sa rýchlosť svetla spomaľuje len veľmi pomaly. Na rozdiel od bežných káblov sa rýchlosť šírenia dát v optike udrží aj po desiatkach kilometrov. Optická kabeláž je naviac takmer bezúdržbová.

Kam pre kvalitné optické káble?

Sortiment optickej kabeláže aj potrebného príslušenstva ponúka Coretel – špecializovaný veľkoobchod zameraný na segment internetových, televíznych a káblových technológií. Odborníci z firmy radia, že než sa pustíte do výberu optických káblov, potrebujete vedieť, akým spôsobom ich budete inštalovať. Firma ponúka zemné káble štandardné do HDPE, mikrokáble a minixtend, flat drop a drop káble, optické vlákna a vláknové zväzky, ďalej káble ADDS, RISER, multimódové, hybridné, samonosné, univerzálne i FTTX prípojkové. Súčasťou je aj potrebné príslušenstvo. Či je to spojka na optický kábel, alebo iné príslušenstvo. V Coretel vám ponúknu všetko pre optické siete a optické riešenia, vrátane príslušenstva pre optickú sieť.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *