ErikaWittlieb / Pixabay

Nábytok do jedálne vo vidieckom štýle je v móde

Krásna chata so záhradou plnou kvetov na pokojnom mieste, slnečné svetlo a veselý spev vtákov. To je predstava vidieckeho bývania. V prípade, že žijete v meste, určite si radi oddýchnete od každodenného zhonu. Čo by v takejto chalupe nemalo chýbať?

Kuchyňa v hlavnej úlohe

V chalupe je kuchyňa často spojená s jedálňou – predtým boli tieto miestnosti oddelené, ale podľa najnovších trendov je práve ich spojenie IN. Pre vidiecky štýl je typické masívne drevo, a to platí aj pre kuchyňu. Nebojte sa vybrať rohovú kuchyňu s drevenými dvierkami, v ktorej budete mať dostatok priestoru. Čo sa týka veľkosti, tu bude záležať na tom, koľko máte priestoru, ak ho nie je veľa, môžete sa poobzerať po kuchynskej linke s priemerom 120 cm. Aj malé kuchyne môžu byť priestranné. Ak je vaša jedáleň spojená s obývacou izbou, vyberte si správnu sedaciu súpravu.

Tento štýl miluje kombináciu prírodných materiálov a vintage doplnkov, ako sú úchytky dvierok. Nadčasovosť tohto štýlu podčiarkujú rímsy alebo skrinky so sklenenými dvierkami. Ak by ste chceli rozšíriť jedálenský priestor, rozhodnite sa pre kuchynský ostrovček. Môžete na ňom pripravovať svoje obľúbené jedlá alebo pridať barové stoličky a večer miešať nápoje pre hostí. 

Základom sú prírodné materiály

Chystáme sa vytvoriť jedáleň vo vidieckom štýle, a preto sa musíme držať niekoľkých zásad. Urobme teda z tejto miestnosti výnimočné miesto, kde sa budete s rodinou stretávať pri každej príležitosti, nielen pri stolovaní. Tento štýl by mal vychádzať z bývalej obývačky, kde sa varilo, stolovalo a bývalo. Prírodné materiály sa k tomuto štýlu dokonale hodia, a preto by sa mali použiť. Zaobstarajte si stôl, najlepšie s masívnou drevenou doskou, a k nemu drevené stoličky doplnené pohodlnými vankúšmi na sedenie. Môžete si vybrať aj celú jedálenskú súpravu, ktorá býva cenovo dostupnejšia. Ak viete, že budete hostiť menej ľudí, vyberte si jedálenský set pre 4 osoby. Pri väčších oslavách hľadajte napríklad drevenú lavicu, ktorá doplní interiér a má aj úložný priestor na sedacie vankúše alebo deky.

Aké doplnky si vybrať?

Ak máte radi doplnky, vyberte si prírodné materiály, ako je drevo, bavlna, juta alebo keramika. Praktickou pomôckou bude prútený košík, do ktorého môžete ukladať zeleninu zo záhrady. Vankúše na sedenie na stoličkách zlaďte so závesmi a vyberte si vzor lúčnych kvetov.  Na stôl umiestnite vázu, do ktorej môžete naaranžovať čerstvé kvety z lúky za domčekom. Vytvorte si útulný a praktický domov na chate, do ktorého sa budete radi vracať každý voľný čas.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *