Zviditeľnite svoju firmu a dosiahnite v novom roku vyššie zisky

Svet podnikania prešiel v posledných rokoch výraznými zmenami a možno už nikdy nebude taký ako predtým. To, či je to dobré alebo zlé, závisí od mnohých hľadísk. Nesporné však je, že konkurencia sa mimoriadne vyostrila a uspieť v akomkoľvek odvetví si dnes vyžaduje naozaj veľké úsilie. Aby vaša firma nielen prosperovala, ale aj prezentovala svoje dobré meno a priťahovala klientov, musíte sa odlíšiť od konkurencie. Zároveň sa musíte brániť pred konkurenciou, aby si neprivlastnila vaše úsilie. Ochranná známka vám (okrem iného) pomôže chrániť dobré meno vašej spoločnosti, výrobku alebo služby. Možno ju zaradiť medzi nehmotné aktíva patriace do oblasti práva priemyselného vlastníctva – a dnes sa pozrieme na výhody registrácie ochrannej známky a na to, ako môže zvýšiť prestíž vášho podniku.

Odlíšenie od konkurencie na prvý pohľad

Vyniknúť nad konkurenciou nie je jednoduché. Preto je vždy dôležité odlíšiť svoje výrobky alebo služby výstižnými prostriedkami, ktoré jasne ukážu, že ide o vašu značku, a zároveň ju ochránia pred tým, aby niekto iný ponúkal svoj vlastný výrobok pod rovnakým názvom alebo značkou. Ochranné známky môžu presne takémuto správaniu zabrániť.

Na čo sa vzťahuje ochranná známka?

Ochranná známka môže zahŕňať rôzne parametre – nielen samotný názov alebo slová, ale aj farby, vzory, tvary písmen a číslic, obaly a dokonca aj hudbu. Vďaka tejto značke si vybudujete tradíciu na trhu a ak sa výrobky s touto značkou stanú populárnymi, vaša spoločnosť získa na hodnote. A samozrejme, ochrannú známku môžete využiť pri svojom marketingu, čím získate ďalšiu prestíž a finančné zisky.

Posuňte sa vpred

Nezáleží na tom, či ste začínajúci podnikateľ alebo máte za sebou bohaté skúsenosti. Dôležité je urobiť krok správnym smerom a posunúť svoje podnikanie o krok ďalej. Neriskujte, že vaša povesť bude zneužitá, a obráťte sa na Úrad priemyselného vlastníctva, kde bude vaša ochranná známka po podaní prihlášky zaregistrovaná. Úrad vykoná podrobné vyhľadávanie, aby zistil, či rovnaký alebo podobný dizajn už nie je zapísaný v registri, a ak je všetko v poriadku, vydá osvedčenie. Až potom sa oplatí investovať do propagácie a väčších reklamných kampaní. Myslite tiež na to, že platnosť osvedčenia je 10 rokov. Ak sa po uplynutí tejto lehoty nepožiada o predĺženie platnosti, ochranná známka bude voľná a zaregistrovať si ju môže ktokoľvek iný.

Ak vás odrádza pomerne komplikovaný proces, môžete sa spoľahnúť na firmy poskytujúce komplexné služby v oblasti registrácie ochranných známok na národnej, medzinárodnej aj celoeurópskej úrovni. Aj keď si trochu priplatíte, ušetríte veľa drahocenného času a budete mať istotu, že registrácia ochrannej známky prebehne bez komplikácií.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *