Pivnica do svahu a záhrady ako ju nepoznáte

Netradičné plastové pivnice do záhrady si získavajú čoraz väčšiu obľubu na vidieku i v mestách. Mnohým učarovala ich účelnosť a praktickosť, no v ničom za nimi nezaostáva ani ich pôsobivý dizajn. Ak ste o nich ešte nepočuli, potom vás určite zaujme náš článok, kde vám o nich prezradíme všetko, čo vás môže zaujímať.

Plastové pivnice sú alternatívou k betónovým pivniciam

Uskladňovanie potravín pod zemou nie je žiadnou novinkou. Používali ho už naši predkovia, keď chceli zachovať pôvodné vlastnosti nazhromaždenej úrody na dlhší čas. Zdokonalenou verziou takéhoto skladovania sa stali plastové pivnice zakopané do zeme. Na rozdiel od klasických betónových pivníc sú totiž odolné voči presakovaniu spodnej vody a s tým spojeným výskytom plesní na stenách.

Podzemné skladovanie vyžaduje kvalitné materiály a zhotovenie

Veľká a drahšia či malá a lacná záhradná pivnica, všetky majú niečo spoločné. Sú vyrobené z hladkého a odolného polyetylénu (PE) bez zvarov a spojovktorý vodu neprepúšťa ani neabsorbuje a je vhodný na styk s potravinami. Celá pivnička je vďaka systému prirodzeného gravitačného vetrania zvnútra vždy suchá.

Hotová záhradná pivnica s kompletným zariadením

Plastové pivnice do záhrady sa dodávajú úplne vybavené. To znamená, že vo vnútri nájdete všetko, čo k takejto pivničke patrí. Stabilný rebrík alebo plastové schody s protišmykovými drážkami, podlahu, pevné police z drevenej preglejky s trojitým ochranným náterom ukotvené v oceľovom ráme, LED osvetlenie na batériu či dokonca meteostanicu na monitorovanie skladovacích podmienok. Vďaka tomu vám odpadá ich náročné zháňanie a prácna inštalácia.

Plastová pivnica ukrytá v zemi šetrí miesto v záhrade

Skladovanie potravín pod zemou má aj ďalšie výhody. Tým, že celú plastovú pivnicu umiestnite do výkopovej jamy a zasypete pôdou, neuberiete takmer nič z plochy vašej záhrady. Z celej priestrannej pivnice tak po montáži zostane viditeľný len vchod, ktorý v prípade, že má plastová pivnica vchod z boku, vyzerá ako malý kopček. Pri vchode zhora zasa v trávniku ostane len malý poklop s otvorom. Preto sú plastové pivnice do svahu a záhrady ideálnou voľbou aj pre majiteľov malých pozemkov.

Veľký výber modelov a veľkostí záhradných pivníc

Podľa toho, či potrebujete uskladniť veľké alebo, naopak, menšie objemy, prípadne chcete pivnicu používať ako súkromnú vináreň, môžete si vybrať pivnicu na mieru. Jednotlivé modely sa líšia nielen svojimi rozmermi, ale aj tvarom, vnútorným usporiadaním či počtom políc. Nech si však vyberiete akýkoľvek model, všetky plastové pivnice do svahu alebo do záhrady sa vyznačujú vysokou odolnosťou, trvácnosťou a nepriepustnosťou voči vode a vlhkosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *