Pomôžeme vám pri výbere kvalitnej podlahovej krytiny

Funkcia podlahy spočíva v skvalitnení povrchu a dotváraní priestoru po estetickej a architektonickej stránke a akákoľvek kompletná rekonštrukcia začína práve od podlahy. Ak by ste potrebovali starú podlahu nahradiť novou modernejšou, na výber máte z laminátových, drevených a vinylových podláh. Posledné dve sú ale najpreferovanejšie a majú byť prečo.

Drevené parkety

Drevené parkety, alebo ak chcete vrstvené drevené podlahy, sú zo všetkých typov podláh najkvalitnejšie. Sú vyrobené z kvalitného čistého dreva, preto nie je možné na 100% určiť finálny výzor drevenej podlahy. V súčasnosti máte na výber z množstva kvalitných drevených parkiet s rôznymi povrchovými úpravami, štruktúrami, finálnym opracovaním, hrúbkou, tvarom ukladania a rozmeroch dosiek. Hlavnými výhodami drevených parkiet je predovšetkým vynikajúca teplená izolácia, výborná zvuková izolácia a elasticita, schopnosť prijímať a vydávať vlhkosť, minimálna elektrická vodivosť a hlavne odolnosť a celková životnosť. V ponuke podláh by ste nenašli nič trvácejšie ako drevené parkety. Drevo je prírodný (obnoviteľný) materiál a práve preto bývajú kvalitné drevené parkety uprednostňované pred umelými podlahami s dekorom dreva.

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy sú druhým typom podláh, na ktoré zákazníci nedajú dopustiť. Obľubujú ich predovšetkým rodiny, ktoré si plánujú do rodinného domu zaviesť podlahové vykurovanie. Práve vinylové podlahy sú najvhodnejšími podlahami na podlahové vykurovanie, nakoľko majú najnižší tepelný odpor, čiže najlepšie vedú teplo. Okrem toho sú odolné voči vode a nereagujú na zmenu vlhkosti. Ak by sa náhodou stalo, že by vás niekto na byte vytopil, vinylové podlahy to nijak neohrozí.

V prípade, ak vám domáci miláčik, dieťa, alebo sťahovanie nábytku z jednej časti izby do druhej poškodí vinylovú podlahu, bez problémov si budete môcť vymeniť poškodené lamely a nebudete nútení vymeniť komplet celú podlahu.

Ak chcete kvalitnú podlahovú krytinu, vyberte si medzi drevenými parketami a vinylovými podlahami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *