Vyberte si taký typ schodov, ktorý bude ladiť k ostatnému vybaveniu rodinného domu

V rámci rodinných domov musíme prekonávať výškové rozdiely, ak sme sa rozhodli pre stavbu viacposchodového rodinného domu. Ak v takomto dome bývate a uvažujete nad renováciou alebo kompletnou rekonštrukciou zariadenia, ktoré vám umožňuje prekonávať výškové rozdiely v rámci domácnosti, vyberte si taký typ schodov, ktorý bude ladiť k ostatnému vybaveniu rodinného domu. Ktoré typy schodov patria k tým najpreferovanejším?

Betónové schody s drevenými obkladmi

Betón patrí k najpevnejším materiálom a niet divu, že práve betónové schodište patrí k najpreferovanejším a najobľúbenejším typom schodíšť. Aby však betón nepôsobil chladno, je potrebné ho obložiť pekným obkladom ideálnej hrúbky. Mnohí ľudia si obkladajú schody dlažbou, parketami, avšak práve tieto dva materiály nie sú vizuálne atraktívne, aby zapadli k ostatnému zariadeniu. Najkrajším a zároveň najštýlovejším obkladom je kvalitné drevo. Pekné nášľapy na schody krásne ozdobia inak chladné betónové schodište a nemusíte sa báť, že by sa vám po rokoch znehodnotili. Drevo ako prírodný materiál je teplý, pôsobí útulne a čo je hlavné, nevyjde z módy. Drevo je tradičný obkladový materiál a dokážete nim ozdobiť nielen steny a stropy, ale aj betónové schody.

Moderné schody

Druhým najobľúbenejším typom schodišťa sú moderné schody. Jedná sa o kombináciu na prvý pohľad absolútne nekombinovateľných materiálov – kombináciu dreva, skla a kovu. Vyrobiť moderné schody si vyžaduje dokonalú precíznosť a dostatočné skúsenosti. Ak by ste chceli niečo netradičné, niečo, čo bude jasne dominovať interiéru, dajte si vyrobiť moderné kombinované schody, ktoré sú vkusné a pasujú do moderných interiérov.

Nech už vás zaujal ktorýkoľvek typ schodov, uprednostňujte slovenských odborníkov, ktorí s vami nielenže skonzultujú a vyberú typ vášho nového schodiska, ale vám aj do detailov vyrobia kvalitné a hlavne trváce schodište.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *