Zariaďte si spolu s nami obývaciu izbu a pochváľte sa moderným vybavením tejto miestnosti

Pri zariaďovaní tejto miestnosti sa môžeme doslova vyhrať. Obývačka je miestnosť, kde budete tráviť najviac času nielen vy, ale aj vaše návštevy. Práve kvôli tomu, že v tejto miestnosti prijímate svoje návštevy, mali by ste si dávať extra záležať na výbere nábytku, rozmiestnení nábytku a ladení bytových doplnkov.

Ako si teda zariadiť obývačku tak, aby vyzerala moderne a všetko k sebe dokonale ladilo?

Začnite výberom obývacej steny

Pevné obývacie steny, konferenčné stolíky a sedacie súpravy – práve tieto kusy nábytku tvoria základ obývacej izby. Začnite však výberom obývacej steny. Sústreďte sa predovšetkým na to, aby obývacia stena nesplývala s podlahovou krytinou. Ak máte svetlé podlahy, uprednostňujte skôr tmavšie odtiene obývacích stien. Nábytok nesmie s podlahou splývať.

Odporúčame nižšie obývacie steny. Obývačka tak ostane vzdušná a nebudete mať pocit stiesnenia.

Pokračujte hľadaním dobrej sedacej súpravy

Ak už budete mať zajednanú obývaciu stenu, pustite sa do hľadania peknej sedacej súpravy. Ak disponujte väčšími priestormi, kúpte si sedačku v tvare U. Takéto sedačky však odporúčame hlavne do rodinných domov, kde bývajú obývacie priestory prepojené s jedálenskou časťou a kuchyňou.

Do klasických bytových obývacích izieb sa odporúčajú rozkladacie rohové sedačky, ktoré okrem dostatku miesta na sedenie vám umožnia vytvoriť lôžko na spanie pre neočakávané návštevy.

Čo sa týka farebného prevedenia, stavte na klasiku v podobe hnedej, sivej, či čiernej. Farebne neutrálne ladené sedacie súpravy sú nadčasovým nábytkom, ktorý nevyjde z módy.

Materiál si vyberajte podľa metódy Martindale, ktorá vám ukáže ktorý materiál je odolný voči oderu. Odporúča sa koža, mikroplyš, mikrovlákno, ale aj žinilka.

Ak chcete, aby vám zariadenie obývačky k sebe ladilo, obývačku zariaďujte len v troch farbách. Jedna farba bude dominantná a dve by ju mali dopĺňať. Skvelá je kombinácia kaki zelenej, sivej a bielej farby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *