Ako vybrať tie najlepšie fototapety?

V ostatných rokoch si tapety opäť nachádzajú miesto v našich domácnostiach a je to tak dobre. V porovnaní so svojimi predchodcami totiž prinášajú nepomerne väčšie možnosti, vyššiu kvalitu prevedenia a materiálov a tiež širšiu ponuku motívov a farieb. Zvažujete oživenie svojho interiéru? Zamerajte sa na fototapety.

Je pre vás najdôležitejšia cena?

Ak pri výbere fototapiet zohľadňuje najmä ich cenu, poobzerajte sa tapetách z papiera. V ponuke sú jednovrstvové i kvalitnejšie dvojvrstvové. Nepočítajte však s tým, že sa tieto tapety budú dať umývať alebo že ponúknu odolnosť voči poškriabaniu.

Chcete odolnejšie tapety?

Ak je pre vás dôležité to, aby sa tapety na stenu dali jednoducho umývať, boli odolné a farebne stále, môžete si vybrať z ponuky vinylových tapiet. Ich výhodou je tiež to, že dokážu výborne pokryť praskliny či nerovnosti. Ak v niečom nevynikajú, tak je to priedušnosť.

Hľadáte tapety s univerzálnymi vlastnosťami?

Odpoveďou na túto otázku sú vliesové fototapety. Vďaka ich priedušnosti sa nemusíte obávať zaplesnenia stien, sú takisto veľmi pevné a farebne stále. K ich pozitívam treba prirátať aj zvukovo-tepelné izolačné vlastnosti. Našli sme víťaza?

Tapeta ako ohniskový bod v miestnosti?

Okolo tapety môžete doslova vystavať celý interiér miestnosti. Stačí, ak vytapetujete jednu stenu, ktorá bude v danom interiéri nosnou. Môže ísť napríklad o stenu za posteľou v spálni či za sedacou súpravou v obývačke.

Akú tapetu vybrať do miestnosti, ktorej dominantným prvkom je nábytok?

Ak sa v miestnosti nachádzajú výrazne závesy či ozdobnejší nábytok, bolo by zbytočné inštalovať na jej steny farebne či vzorovo výraznú tapetu. V takomto prípade siahnite skôr po svetlejších odtieňoch a motívoch, ktoré nebudú veľmi priťahovať pozornosť.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *