Aj doma sa môžete cítiť ako v prírode

Dnešné interiéry sú plné chladných materiálov. Dominuje v nich betón, lesklé obklady či kameň, čo je síce veľmi moderné a efektné, no zároveň chladné. A taký by domov rozhodne byť nemal. Z domova potrebujete cítiť to povestné teplo a pohodu, a tie vám spoločne vytvoria ideálne prostredie na život. Vo svojom bývaní preto nezabudnite používať prvky prírody, vďaka ktorým sa budete cítiť, ako by ste boli práve v nej.

Najideálnejším živým prírodným materiálom na zakomponovanie do interiéru je jednoznačne drevo. V ňom je ukrytý obrovský potenciál, nielen čo sa týka zatraktívnenia priestoru, ale aj vytvorenia atmosféry domova. Do svojho bývania ho dokážete priniesť rôznou formou, často aj veľmi modernou, no zároveň tradičnou. Napriek všetkým pozitívam dreva to s ním však netreba preháňať a využívať ho s mierou.

Stále moderný tatranský profil aj v netradičnom spracovaní

Ak chcete z dreva spraviť dominantu vášho bývania, použite ho na stenu. Na tejto účel je priam ideálny aj dnes veľmi moderný tatranský profil, ktorý sa rozhodne nehodí len do interiéru horských chát. Profil sa výborne kombinuje so štandardnou maľovkou, s ktorou vytvára atraktívnu kombináciu. Tatranským obkladom obložte napríklad jednu dominantnú stenu v priestore, prípadne ho využite na optické predelenie jednej väčšej otvorenej miestnosti. V prípade, že preferujete menej tradičné spracovania dreva, tatranský profil si môžete zaobstarať v rôznych povrchových úpravách. Napríklad ako „kefované“ drevo, ktoré má zvýraznenú charakteristickú štruktúru. Toto spracovanie tatranského profilu výborne zapadne do rustikálne ladeného interiéru či priestoru v romantickom štýle Provence.

Prírodná oáza pokoja na balkóne

Pokiaľ vám priestor vášho interiéru nedovoľuje čarovať s prírodnými prvkami, svoju malú prírodnú oázu si vytvoríte aj na balkóne. Stačí sa s ním len trošku pohrať a uvidíte, že ranná káva na čerstvom vzduchu vám bude chutiť oveľa viac. Na nevzhľadné dlaždice položte terasové dosky z červeného smreku, kovovú stoličku vymeňte za ratanové kreslo a hneď zistíte, že táto drobná investícia premenila obyčajný balkón na ideálne miesto pre oddych.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *