Ako si zariadiť malú predsieň v byte?

Prvá miestnosť, s ktorou prichádzame do kontaktu akonáhle otvoríme vchodové dvere, býva najmä v bytoch veľmi malá. Možno sa vám zdá, že do tejto miestnosti sa vám nezmestí vôbec nič, no opak je pravdou.

Ak plánujete nanovo zariaďovať predsieň v byte, poradíme vám, ako ju zariadiť, aby sa do nej zmestilo všetko potrebné.

Nábytok do predsiene

Predsieň je miestnosť, kde odkladáme kabáty, bundy, ale aj topánky a práve preto potrebuje nábytok. Viaceré nábytkárstva majú na výber z veľkého množstva nábytku do predsiene. Dôležité je vybrať si takú zostavu, ktorá vám bude rozmerovo a farebne vyhovovať. Uprednostňujte skôr svetlejší nábytok, keďže predsiene v bytoch nemajú okná. Ak chcete ušetriť miesto, dajte si vyrobiť vstavané skrine na mieru. Ak ale netúžite, aby steny boli preplnené, uprednostňujte predsieňové steny, ktorých súčasťou je vešiakový panel, zrkadlo, čalúnené sedadlo, skriňa na topánky a skriňa na bundy a kabáty. Predsieňové steny sú najkvalitnejší nábytok do predsiene.

Rohože a odkvapkávač na topánky

Keď už budete mať kúpený nový drevený nábytok, kúpte si rohože a odkvapkávače na topánky. Teraz v lete vám síce odkvapkávače budú zbytočné, v ostatných ročných obdobiach, kedy je zrážok viac než dosť, sa vám ale zídu. Pozdĺž predsieňovej steny alebo vstavanej skrine umiestnite dostatočné množstvo rohoží. Takto predídete znehodnocovaniu podlahy kamienkami, ktoré sa vám zachytia v drážkach podrážok topánok.

Biele steny

Čo sa týka stien, nechávajte ich čisté, bez tapiet, obrazov. V predsieni v byte sa neodporúča príliš experimentovať s farbami. Klasické biele steny predsieň krásne presvetlia a nechajú vyniknúť moderný nábytok do predsiene.

Ideálne, ak si zvolíte kombináciu hnedej (nábytok, plávajúca podlaha) a bielej (steny, poprípade biela dlažba).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *