Čo by ste mali vedieť o drevených briketách?

Drevené brikety sú vyrobené z vedľajších produktov dreva, akými sú piliny, drevný štiepok alebo drevná múčka, a to za použitia extrémneho tlaku a vysokej teploty. Rôzne brikety majú rozdielne charakteristiky horenia, ktoré záležia na použitom type dreva či samotnom tvare brikiet. Niektoré sú ideálne pre príjemný horúci plameň počas dňa, zatiaľ čo ostatné sú určené na noc, kedy pomaly tlejú v kozube.

Aké brikety sú najvhodnejšie?

Kachle sú rôzne v závislosti od prúdenia vzduchu, nastavenia dymovodu a poveternostných podmienok. Čo v preklade znamená, že neexistuje žiadna “najlepšia” briketa. Mali by ste ich radšej vyskúšať niekoľko a uvidíte, čo vám vyhovuje.

Z čoho je vyrobená briketa?

Palivové brikety môžu byť vyrobené takmer z akéhokoľvek materiálu z biomasy, vrátane tvrdého dreva, mäkkého dreva, slamy, papiera, kávy, repky atď.

Drevené brikety

Tie sú vyrobené z neporušeného tvrdého dreva alebo mäkkého dreva. Odkiaľ pochádza drevo na výrobu brikiet, je tiež dôležitý faktor. Staré palety alebo použité drevo zo stavebných prác môžu obsahovať látky, ktoré nie sú v súlade s prírodou. Odpadové drevo často obsahuje lepidlá, farby a spojivá, ktoré potom pri spaľovaní vylučujú nepríjemné a páchnuce výpary. Práve z toho dôvodu sa brikety vyrábajú len z čistého dreva, bez akýchkoľvek chemikálií.

Aj na tlaku záleží

Kompresia sa vzťahuje na množstvo tlaku, ktorý sa používa pri výrobe brikiet. Čím je kompresia vyššia, tým je lepšia – drevené brikety takto vyrobene sú hustejšie a menej prašné. Vysoko kvalitné brikety sa vyrábajú s použitím veľkých, drahých strojov, ktoré pracujú s vysokou hustotou, viac ako 1 000 kg / m3. Výsledkom sú brikety s vysokou výhrevnosťou, ktoré udržiavajú svoj tvar a horia dlho a rovnomerne.

Iné druhy brikiet

Okrem drevených brikiet sa medzi obľúbené radia aj takzvané nočne kôrové brikety, ktoré vydržia tlieť aj 10 hodín.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *