Čo je potrebné vedieť skôr, ako sa pustíte do rekonštrukcie bytu?

Bývanie v panelákoch je pre mnohé rodiny jedinou možnosťou. Pozemky sú v poslednom období predražené a viaceré rodiny si nemôžu dovoliť investovať do pozemku a zároveň mať našetrené peniaze aj na stavbu rodinného domu. Veď za cenu pozemku si dnes rodiny dokážu kúpiť dvojizbový alebo trojizbový byt v okresnom meste.

Ak však bývate v byte, ale máte ho len čiastočne zrekonštruovaný, čo by ste mali vedieť skôr, ako sa pustíte do prerábania?

Rezerváciu termínu u stavebnej firmy riešite v predstihu

Ak chcete zohnať spoľahlivú stavebnú firmu, je potrebné hľadať ju pár mesiacov pred plánovanou rekonštrukciou. Niekedy sa vám plány môžu v poslednej chvíli zmeniť. To však nič nemení na tom, že ak chcete, aby rekonštrukcia bytu bola zrealizovaná čo najskôr, rezerváciu termínu a výber stavebnej firmy musíte riešiť vopred. Takto máte istotu, že vám dobrý termín niekto nevyfúkne.

Čo všetko si musíte zabezpečiť sami?

Ak plánujete rozsiahlejšiu rekonštrukciu bytu, pravdepodobne budete musieť vypratať komplet celý byt, alebo aspoň časť bytu. Predtým, ako si dohodnete termín, zistite si u firmy, čo všetko budete musieť vypratať a čo všetko budete musieť zabezpečiť, aby sa mohli pustiť do rekonštrukcie bytu. Samotná stavebná firma vám povie, čo bude potrebné dať preč a čo naopak bude môcť ostať v byte. Problém s umiestnením nábytku budete mať, ak máte menší byt. Všetko sa ale dá, keď sa chce.

Skôr, ako sa teda stavebná firma pustí do rekonštrukcie vášho bytu, ujasnite si, čo všetko si musíte zabezpečiť, aby sa mohli pustiť do rekonštrukcie.

Náhradné ubytovanie

Počítajte však s prípadnými vedľajšími výdavkami. Ak sa plánujete pustiť do náročnejších rekonštrukcií, pravdepodobne budete musieť riešiť náhradné ubytovanie. Ak plánujete búrať priečky alebo umakartové jadro meniť za murované, nie je vhodné, aby ste v byte bývali. Prašné prostredie by uškodilo všetkým členom vašej rodiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *