Štýlová obývačka s moderným vybavením

Dokonalá, reprezentatívna, s moderným vybavením – práve takáto by mala byť spoločenská miestnosť, kde prijímame návštevy. Ak vás zariadenie obývačky omrzelo a chceli byť ste štýlovú modernejšiu obývačku, máme pre vás pár tipov, ako si ju zariadiť. 

Obývacie steny

Základom obývačiek sú sedacie súpravy a obývacie steny. Práve pri výbere obývacích stien by ste si mali dať extra záležať, nakoľko práve farebné prevedenie obývacích stien by vám celkový dizajn obývačky mohlo prekaziť. Farebné prevedenie obývacej steny nesmie splývať s farebným prevedením podlahy. Odporúčame vám vziať si do predajne s modernými obývacími stenami vzorku podlahy. Výrazne vám to uľahčí výber farebného prevedenia obývačky.

A čo jednotlivé skrinky? Vyberte si takú zostavu, ktorá pozostáva z jednej malej skrinky, jedného stolíka pod televízor a z jednej úzkej vysokej presklenej skrinky, do ktorej budete ukladať sklenené poháre – vínové, na whisky a pod. Ak máte priestor, k obývacej stene zlaďte aj knižnicu.

Kancelársky kútik v obývačke

Ak nemáte k dispozícii žiadnu voľnú miestnosť na zariadenie kancelárskeho kútika s počítačom, využite „voľný roh“ v obývačke a zariaďte si kancelársky kútik priamo tam. Nezabúdajte však na kvalitné osvetlenie, ktoré umiestnite priamo na kancelársky stôl. Ak sa vám ale dá, umiestňujte tento kútik do blízkosti okien. Nesmie chýbať výškovo nastaviteľný kancelársky stôl, ergonomické kancelárske kreslo a dobrá stolná lampa.

Konferenčný stolík

Okrem obývacích stien, kancelárskeho nábytku (v prípade, ak chcete mať v obývačke aj kancelársky kútik) a obývacej steny je potrebné kúpiť konferenčný stolík. Ak máte minimalistickú škandinávsku obývaciu stenu, kupujte okrúhly škandinávsky stolík v bielej farbe. 

Všeobecne však platí, že výber konferenčného stolíka by sme mali prispôsobiť obývacej stene. Ideálne, ak by predajne s nábytkom mali také nábytkové zostavy do obývačky, ktoré by zahŕňali aj konferenčné stolíky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *