Ako zariadiť detskú izbu, aby sa v nej vaše dieťa cítilo dobre?

Každý rodič chce svojim deťom zariadiť krásne detské izby, kde sa budú hrať, plniť si školské povinnosti, ale budú mať aj dostatočný priestor na leňošenie a samozrejme aj spanie.

Ak plánujete nanovo zariaďovať detskú izbu svojho dieťaťa, ako ju zariadiť, aby sa v nej dieťa cítilo dobre?

Vytvorte jednotlivé zóny

Nech už je miestnosť, kde plánujete zariadiť detskú izbu, akokoľvek veľká, je potrebné, aby ste miestnosť rozdelili na jednotlivé zóny. Bytoví architekti odporúčajú, aby sme miestnosť rozdeľovali na spaciu časť, študijnú časť a samozrejme aj hraciu časť. Pochopiteľne, študijná časť by mala byť priamo pod oknom. Pri písaní úloh a učení sa by mala byť pracovná plocha osvetlená prirodzeným svetlom. Spacia časť by sa mala nachádzať ďalej od okna, no zároveň by nemala byť hneď za dverami. Hracia časť, kde sa dieťa bude hrať s hračkami, by sa mala nachádzať v strede miestnosti. Odporúčame vám pomyselne ohraničiť hraciu časť peknými detskými kobercami.

Vyberte kvalitný detský nábytok

Pri výbere detského nábytku sa sústreďujte predovšetkým na stabilitu a použitý materiál. Pri výbere detských stoličiek sa zamerajte na rastúce detské stoličky, ktoré sa prispôsobia výške dieťaťa a chránia zdravie chrbtice. Čo sa týka matracov, uprednostňujte kvalitnejšie detské matrace, ktoré sa prispôsobia stavbe tela dieťaťa a nezaťažia chrbticu.

Zamerať by ste sa mali aj na otvorené police, do ktorých si vaše dieťa bude odkladať všetky obľúbené hračky. Odporúčame vám kúpu stabilných detských kresielok, ktoré umiestnite do rohu izby a vytvorte tzv. čítací kútik, kde budete so svojim dieťaťom čítať knižky.

Na hračky odporúčame dať si vyrobiť látkové koše, ktoré sú ľahko prenášateľné a uľahčia vám upratovanie hračiek. Na hračky, s ktorými sa dieťa až tak často nehrá, môžete použiť priesvitné plastové uzatvárateľné boxy. Ak máte dcéru, odporúčame vám dať jej nad posteľ baldachýn. Ak chlapca, odporúčame koberec so vzorom autodráhy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *