Dokonalý súlad doplnkov a nábytku v kuchyni

Pripravujeme v nej jedlo, vychutnávame si v nej rannú kávu a patrí medzi miestnosti, ktorá vydrží uprataná veľmi krátku chvíľu. Každá žena túži po modernej kuchynskej linke, no pod modernou kuchynskou linkou si predstavuje niečo úplne iné ako jej kamarátka, či sestra. Aj keď v súčasnosti u nás prevláda minimalistický štýl, obľúbeným štýlom sa stáva aj provensálsky, rustikálny, či industriálny.

Aby však kuchyňa spĺňala všetky požiadavky, musí byť dodržaný dokonalý súlad doplnkov a nábytku.

Bezproblémové otváranie

Súčasťou kuchynskej linky sú zásuvky a skrinky. Najmä zásuvky sú veľmi dôležité, nakoľko sa používajú denne aj niekoľkokrát. Základným parametrom pri výbere kuchynskej linky by malo byť správne usporiadanie zásuviek a kvalitnejšie zásuvkové systémy. Zásuvkové systémy a výsuvy od kvalitných výrobcov zaručujú bezporuchovosť a jednoduché ovládanie.

Využitie priestoru

Ak máte obmedzené priestory, kuchynské linky by mali byť navrhnuté tak, aby využili všetok  dostupný priestor. Riadov máme dosť a niekedy je problém pomestiť ich do kuchynských liniek. Okrem výberu pekných kovaní na nábytok sa zamerajte na navrhnutie kuchynskej linky, v ktorej sa bude priestor využívať na 100%. Zamerať by ste sa mali na využitie rohu a na umiestnenie vyklápacích horných kuchynských skriniek.

Zladenie jedálenského stola a stoličiek

Ku kuchynskej linke je potrebné zladiť jedálenský stôl a jedálenské stoličky. Do minimalisticky ladenej kuchyne uprednostňujte svetlé masívne drevo. Do provensálskych biele drevené stoly. Do rustikálnej zase drevený stôl s rustikálnymi detailami.

Dokonalý súlad doplnkov a nábytku je veľmi dôležitý. Treba sa držať konkrétneho štýlu a práve jemu prispôsobovať výber dekorácií, ako napríklad obrusy, závesy, záclony, kuchynské utierky, či koberce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *